• VÁŠ VLASTNÍ E-SHOP - SNADNO, RYCHLE A PROFESIONÁLNĚ V SEDMI KROCÍCH


  
Klikněte na tlačítka níže pro podrobný popis konkrétního ovládacího panelu.
texty, emaily
V ovládacím panelu Textů a e-mailů můžete administrovat doplňkové texty a notifikační e-maily. Filozofie je následující:
Doplňkové texty rozšiřují Váš e-shop směrem k redakčnímu systému. Protože by se však stránky obchodu redakčním systémem stát v žádném případě neměly, je implementace provedena decentně a transparentně. Nic samozřejmě nebrání rozšíření tohoto modelu - kontaktujte Technickou podporu.
Aktuality jsou krátké zprávy, které jsou zpravidla zobrazovány v samostatném bloku, který bývá umístěn v pravém sloupci Vašeho obchodu. Nejprve si v panelu Konfigurace nastavte počet současně zobrazovaných aktualit (doporučujeme cca 3) a zvolte, zda budete chtít u aktualit zobrazovat datum vložení. Pokud přidáváte aktuality často (denně), určitě doporučujeme datum zobrazovat.
Novou aktualitu založíte do systému klepnutím na tlačítko Nová aktualita. Vyplňte titulek zprávy - krátký, výstižný název, který Vaše zákazníky na první pohled upoutá. Následuje datum aktuality - zde si můžete nastavením data do budoucnosti předpřipravit aktuality, na stránkách se takto předem připravená aktualita zákazníkům zobrazí až v den, který do pole Datum zadáte. Pokud si připravíte víc aktualit, budou nové postupně "vytěsňovat" starší; vždy bude zobrazováno maximálně tolik aktualit, kolik jich v máte nastaveno v Konfiguraci. Text zprávy můžete zformátovat pomocí bb-code, k dispozici je vestavěný editor. Můžete vložit malé obrázky, odkazy na nové výrobky atd. Po uložení uvidíte pod editačním oknem náhled na vytvořenou aktualitu (využijete zejména při nastavení data v budoucnosti, kdy aktualita v zákaznické části e-shopu není zobrazena). Náhled plně přebírá vzhled Vašeho e-shopu.
Novou stránku do systému zavedete klepnutím na tlačítko Nová vlastní stránka. Zadejte nadpis stránky, datum není podstatné - nebude zobrazováno, slouží pro Vaše info, kdy jste stránku do systému přidali. Nová stránka bude zobrazena v hlavním, zpravidla středním sloupci Vašeho e-shopu. Obsah můžete opět formátovat pomocí vestavěného editoru bb-code, obsahem stránky může být cokoliv - reklamační řád, popis výrobních postupů, recenze, rozcestník na další vlastní stránky... Po uložení stránky opět bude ve spodní části stránky zobrazen náhled na vygenerovaný text; mimo to Vám ovšem systém vygeneruje odkaz na právě vytvořenou stránku. Ten můžete umístit do Aktualit, do detailu výrobků, do jiných stránek, nebo ve spolupráci s Technickou podporou třeba jako tlačítko kamkoliv v rámci obchodu.
Informační bloky se zobrazují rovněž v hlavním sloupci Vašeho obchodu, můžete je editovat a formátovat stejně jako Vlastní stránky, ale jejich umístění je fixně dáno při vývoji layoutu e-shopu. Informační blok tak tvoří součást existující stránky. Lze jej umístit např. do úvodní stránky, kde specifikujete Vaši firmu třeba formou obrazové galerie, mapky atd., můžete je vložit k pokladně, detailu výrobku... Na rozdíl od vlastních statických stránek může být obsah bloku dynamicky generován dle Vašich požadavků. Bloky nemůžete vytvářet a mazat, ale již umístěné bloky (ve spolupráci s Technickou podporou či grafikem při vývoji designu) můžete libovolně upravovat. Vypnout zobrazení Informačního bloku v zákaznické části obchodu můžete zadáním prázdného nadpisu, nebo (pokud nechcete nadpis mazat) tak, že prvním znakem nadpisu bude hvězdička (*).
Notifikační e-maily jsou informační zprávy, které budou odeslány zákazníkům v závislosti na konfiguraci obchodu a aktivitě zákazníka či administrátora. Popis jednotlivých událostí nutných pro odeslání konkrétního notifikačního e-mailu najdete přímo u nastavení tohoto mailu. Formát notifikačních e-mailů si nastavíte v panelu Konfigurace - k dispozici je čistý text (doporučujeme), nebo HTML formát, ve kterém můžete odeslat e-mail s jakýmkoliv html formátováním (pozadí, obrázky, ...). Kódování e-mailových zpráv je v obou případech ve formátu UTF-8, ke každému e-mailu si můžete připojit podpis. V režimu html je vložený text předzpracováván php funkcí nl2br(), která automaticky doplní tag pro odřádkování. Pokud toto řešení nechcete využívat a přejete si použít vlastní šablonu, která již odstavce, blokové prvky atd. řeší např. přes css, kontaktujte Technickou podporu - předzpracování bude vypnuto. K některým notifikačním e-mailům budou automaticky doplněny dodatečné informace, které generuje systém (číslo zásilky, objednávky, link atd.) - více opět najdete v popisu příslušných e-mailů. Pokud požadujete přesné začlenění těchto prvků v rámci Vašich šablon, opět kontaktujte Technickou podporu.
Odeslat hromadný mail Vám systém umožní klepnutím na odpovídající tlačítko. K dispozici máte řadu filtrů, podle kterých budou vybráni adresáti infomailu. E-mail bude zaslán zákazníkům, kteří mají v profilu aktivovánu volbu Zasílat novinky. Lze aktivovat i volbu, kdy bude mail zaslán VŠEM zákazníkům - tedy i těm s vypnutým zasíláním novinek. Pokud máte pocit, že tuto volbu někdy v budoucnu využijete, rozhodně zahrňte upozornění na tento stav do Vašich obchodních podmínek. Tato volba násilné komunikace je vhodná výhradně na důležitá provozní sdělení (přemístění adresy, změna čísla účtu...) - rozhodně nikdy nepoužívejte na informace o nových výrobcích či službách a připojte omluvu za nevyžádaný e-mail.
Pokračovat na ovládací panel:
Website Security Test